-

بهینه سازی قالب یعنی چی؟

بهینه سازی قالب در واقع همان سئو است که بسیاری از شرکت ها با روش های متعدد برای سایت شما انجام می دهند. شما زمانی که در اینترنت به دنبال محصول یا خدماتی هستید معمولا تنها به سایت هایی وارد می شوید که در ابتدای صفحه اول گوگل دیده می شود. بنابراین قرار گرفتن یک سایت در صفحه اول موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارد. قرار گرفتن سایت شما در رتبه های بالای موتورهای جستجوگر توسط بهینه سازی قالب انجام می شود. در طراحی سایت باید قالب سایت طوری طراحی شود که یک ساختار خوب از لینک های داخل سایت داشته باشد و لینک های داخلی بین صفحات ایجاد شود، انجام این فرآیند در بهینه سازی قالب اهمیت زیادی دارد.

در بهینه سازی قالب چه فرآیندی انجام می شود؟

بهینه سازی سرعت وب سایت: در بهینه سازی قالب به سرعت وب اهمیت زیادی داده می شود. سرعت وب سایت به عوامل مختلفی مانند هاست، تصاویر و قالب وب سایت بستگی دارد. در بهینه سازی قالب شما باید عامل موثر بر سرعت را شناسایی کنید و سرعت سایت خود را بهینه کنید.

بهینه سازی برنامه نویسی قالب: در بهینه سازی قالب شما باید کد های برنامه نویسی شده را بررسی کنید که حتما مطابق با استاندارد های جهانی و براساس الگوریتم های گوگل نوشته شده باشد.

ایجاد بستر سازی مناسب سئو: در سئو شما باید بتوانید برای همه ی صفحات خود عنوان و برای محتوای خود توضیحات قرار دهید در واقع در بهینه سازی قالب باید عواملی مانند عنوان، توضیحات، کلمات کلیدی و... توسط طراح سایت به صورت اصولی پیش بینی شده باشد.

ایجاد فایل robot txt: اگر شما بخواهید برخی صفحات وب سایتتان برای گوگل ایندکس نشود می توانید با فایل robot txt سطح دسترسی موتورهای جستجوگر را تعریف کنید.

طراحی سایت ریسپانسیو: در بهینه سازی قالب ریسپانسیو جز عوامل مهم در موفقیت سایت به شمار می آید. ریسپانسیو یعنی سایت خود را طوری طراحی کنید که برای کاربران با هر وسیله ای مثل موبایل، تبلت، تلویزیون و ... به راحتی قابل نمایش باشد.

بهینه سازی قالب سه بخش کلی دارد:

تکنیکال: فعالیت های مربوط به معماری سایت و برنامه نویسی آن می باشد.

محتوایی: مربوط به نوشتن محتوای مرتبط و نحوه وارد کردن آن می شود.

خارجی: فرآیند هایی هم چون افزایش اعتبار سایت و سرعت لود شدن آن انجام می شود.

همه کسانی که در بازار تجارت پا به عرصه ی رقابت گذاشته اند باید وب سایت خود را برای موتورهای جستجوگر بهینه کنند و به بهینه سازی قالب اهمیت ویژه ای دهند.

http://seosmart.ir/index.php/seo-services/template-optimization

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : شنبه 14 مهر 1397 | 15:45 | نویسنده : رضا راد |