-

در سئو، عملکرد و کارکرد سایت براساس استاندارد های موتور های جستجو بهبود می یابد. در اصل سئو مجموعه ای از کار ها می باشد که برای بهبود عملکرد وب سایت صورت می گیرد. اغلب افرادی که سایت خود را سئو می کنند اولین موضوعی که به آن فکر می کنند استفاده از اصول سئو می باشد، زیرا گوگل در بین موتورهای جستجو از بیشترین محبوبیت برخوردار است. از همین رو آمدن به صفحه اول گوگل یکی از مهم ترین دغدغه های صاحبان وب سایت می باشد. اما این امر به راحتی امکان پذیر نیست ،زیرا گوگل بیش از 200معیار برای رتبه بندی دارد و در صورتی می تواند در صفحات اول گوگل قرار گرفت که با فرآیند سئو وب سایت خود را با این معیار ها منطبق کنید. علاه بر این موتورهای جستجو دائم در حال تغییر معیار های خود می باشند بنابراین در وب سایت خود را برای فرآیند سئو باید به دست متخصصانی بسپارید که از آخرین معیار ها و اصول موتورهای جستجو آگاه باشند. بسیاری از افراد که قصد دارند سایت خود را سئو کنند بعد از گذشت زمان اندکی و نتیجه نگرفتن نا امید می شوند و فرآیند سئو را رها می کنند. اما به این نکته توجه داشته باشید که سئو یک پروسه طولانی و زمان بر است و نمی توان در زمان کوتاهی به نتیجه رسید. بنابراین فرآیند سئو مستلزم چند ماه تلاش و صبر می باشد.

سئو کلاه سفید: چنانچه اطلاعات اندکی در زمینه هک و امنیت داشته باشید حتما اصطلاح هکر کلاه سفید به گوشتان خورده است. سئو کلاه سفید نیز تقریبا به همین معناست. یعنی بدون راه کار ها و روش های نادرست و رعایت دقیق قوانین سئو این کار را انجام دهید.

سئو کلاه سیاه: همواره در مقابل روش ها و سیاست های درست ، راه کار های اشتباه و غیر اخلاقی نیز وجود دارد. موتورهای جستجو نسبت به یک سری روش ها حساس می باشد و نسبت به آن ها به سرعت واکنش نشان می دهد. این روش ها را سئو کلاه سیاه می نامند.هرچند این روش سرعت پیشرفت و قرار گرفتن سایت در صفحه اول گوگل را زیاد می کند ولی بعد از مدت اندکی موتورهای جستجو متوجه می شوند و آن وب سایت را جریمه و در لیست سیاه خود قرار می دهند که این امر برای آینده وب سایت جبران ناپذیر است.

سئو موضوع بسیار گسترده ای است که شما می توانید با مراجعه به وب سایت ما آن ها را به طور کامل مطالعه نمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : سه شنبه 6 آذر 1397 | 16:48 | نویسنده : رضا راد |