-

سئو همانطور که از اسمش پیداست مخفف search engine optimization به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. سئو یک فرآیند زمان بر و یک دانش گسترده است که دائم در حال تغییر می باشد. سئو سایت شما را برای موتورهای جستجو می شناسانند تا آنها وب سایت شما را در صفحات اول خود به نمایش در بیاورند.

85% موتورهای جستجو از بازدید واقعی و طبیعی وب سایت شما تشکیل شده است و می تواند فواید زیر را برای شما به دنبال داشته باشد:

شما به کمک سئو می توانید بازدید بیشتری برای سایت خود ایجاد کنید.

شما با کمک سئو می توانید با استفاده از آمار و بازدید بالا توسط تبلیغ، پول زیادی را بدست آورید.

سئو به شما کمک می کند تا برای خود و وب سایت خود شهرت و اعتبار کسب کنید.

شما به کمک سئو می توانید وب سایت خود را با موتورهای جستجو دوست کنید.

شما به کمک سئو می توانید تجارت الکترونیکی خود را رونق ببخشید.

انواع سئو

سئو کلاه سفید:

سئوی کلاه سفید بهترین و پر کاربردترین نوع بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد که توسط مدیران وب سایت ها استفاده می شود. سئو تنها از این نوع مفید می باشد زیرا استفاده از این روش نه تنها به وب سایت ضربه نمی زند بلکه روشی کاملا درست و استاندارد برای موتورهای جستجو می باشد و همواره مورد تایید موتورهای جستجو هستند.

سئو کلاه سیاه:

سئو کلاه سیاه نوعی از سئو سایت برای موتورهای جستجو می باشد که با فریب و تخلف در قوانین گوگل، وب سایتی را که برای کاربران مفید نیست را با موتورهای جستجو دوست می کنند و سعی می کنند بازدید بیشتری را بدست آورند. شما نباید هرگز به سمت این نوع سئو بروید زیرا موتورهای جستجو دائم تلاش می کنند وب سایت هایی که از این نوع هستند را شناسایی و جریمه کنند. گوگل این سایت ها را در لیست سیاه خود قرار می دهد.

سئو کلاه خاکستری:

اگر از روش سئو کلاه سفید استفاده کنید در کلمات کلیدی رقابتی زمان زیادی باید صرف کنید تا به نتیجه برسید. استفاده از روش کلاه سیاه نیز هم وب سایت شما را به خطر می اندازد و هم موجب می شود شما با پنالتی رو به رو شوید. با این اوصاف برخی از متخصصان سئو ار روش سئو کلاه خاکستری استفاده می کنند. این روش در واقع ترکیبی از دو روش سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می باشد که متخصصان سعی می کنند با این روش کاری کنند که گوگل متوجه تخلف آن ا نشود. این روش نیز ریسک بالایی دارد بنابراین توصیه نمی شود.

مراحل سئو سایت چیست؟

تحلیل مخاطب و تحلیل رقبا

برنامه ریزی و هدف گذاری

انتخاب کلمات کلیدی

تولید محتوای مرتبط و هدفمند

انتشار مطالب و لینک سازی

تحلیل و اندازه گیری نتایج بدست آمده

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سئو به وب سایت ما مراجعه نمایید.

:: موضوعات مرتبط :
تاريخ : چهارشنبه 30 آبان 1397 | 13:35 | نویسنده : رضا راد |